Samosčítanie - už len dnes!

Dnes je posledný deň, kedy môžete využiť príležitosť a splniť si svoju zákonnú sčítaciu povinnosť z pohodlia domova a bez stresu. Stačí sa len prihlásiť z niektorého z komunikačných zariadení (mobilný telefón, tablet, počítač) a spraviť niekoľko klikov, ktoré v budúcnosti ovplyvnia život v našom meste, či mestskej časti.

Zatiaľ sa do sčítania na košickom Západe zapojilo podľa údajov zo štatistického úradu takmer 83% obyvateľov. Sme síce výrazne nad krajským priemerom (76%), ale aj tak sa to ešte dnes dá vylepšiť. Tí, ktorí to ešte nestihli, alebo si to nechávali na neskôr, neváhajte a odošlite svoje údaje. Tým, ktorí nie sú zbehlí v zaobchádzaní s komunikačnými technológiami, vieme poradiť na miestnom úrade, ak zavolajú na telefonické číslo +421908799307. Ľuďom, ktorí nie sú zbehlí v používaní komunikačných prostriedkov, alebo nemajú prístup k internetu, však môže pomocť hocikto. Nebude vás to stáť ani veľa času a najmä starší občania či štatistici so zodpovednosťou za čo najpresnejšie sčítanie vám budú vďační. Pomôžete im aj svojej mestskej časti.

V ďalšej fáze, ktorá začne 1. apríla a potrvá do konca októbra tohto roka, bude sčítanie obyvateľov pokračovať s pomocou sčítacích asistentov. Obyvatelia našej mestskej časti, ktorí sa nestihli sčítať do dnešnej polnoci, budú vyzvaní, aby sa dostavili buď do budovy miestneho úradu, alebo do Átrium klubu. Tým, ktorí majú problém s mobilitou, prídu pomôcť mobilní asistenti s príslušnou technikou domov.