Prima Musica Pyramida 2019

18. september

OPERA GALA

Myroslava Havryliuk, Maksym Kutsenko, Júlia Grejtáková

Árie svetových opier, operetné evergreeny či zvukomalebné ukrajinské piesne v podaní výrazných ukrajinských sólistov. Mezzosopran Myroslava Havryliuk (Ternopiľ) je známa stvárnením titulných rol v operách ako Carmen, Sedliacka česť, Nabucco, či Samson a Dalila. Je držiteľkou prestížneho ocenenia z Medzinárodnej súťaže A.Dvořáka v Karl.Varoch. Tenor Maksym Kutsenko (Kyjev), debutoval ako víťaz ukrajinskej národnej súťaže „Nové mená“ či Alševského medzinárodnej súťaže v Charkove. S úspechom stvárnil titulné úlohy v operách Romeo a Julia, Komedianti či Traviata. Sólistov bude doprevádzať klavírna virtuózka Júlia Grejtáková, korepetítorka mnohých medzinárodných projektov a svetovej speváckej súťaže Musica Sacra v Ríme.

25. september

DIVA ŠARIŠSKÉHO FOLKLÓRU

Hanka Servická, ĽH Bašawell

Kto by nepoznal najznámejšie šarišské, rusínske či duchovné piesne v podaní slávnej folklórnej divy Hanky Servickej. Rodáčka z Kružlovskej Huty začínala svoju hudobnú dráhu ako sólistka Poddukeľského ľudového súboru PUĽS. Svojim pôsobením v slovenskom folklóre si získala veľké sympatie poslucháčov naprieč celou krajinou. Na svojom konte má desiatky vydaných CD, množstvo ocenení, zlaté i platinové platne a ako osobnosť verejného života tiež cenu Mesta Prešov a Prešovského samosprávneho kraja. Jej zlatý hlas zaznie v doprovode ľudovej cimbalovej hudby Bašawell, známa spoluprácou so skupinou Mafia Corner.

2. október

OTVÁRAJTE KASÍNO

Jadranka, Robo Kajzer

Zaspomínajme si v tento večer na časy, kedy divákov azda všetkých televízií bavili kabarety, variete či repeťácke hitparády. K ich hudobnej stránke neodmysliteľne patril humor či herecké paródie. Aj tentokrát pyramída vytvorí atmosféru známych šlágrov a dominantu Terasy rozozvučí vtip a smiech. Ako inak, veď v podaní slávnej speváčky slovenských i jadranských hitov Jadranky a známeho humoristu a imitátora Roba Kajzera o tom niet pochýb. Tento večer zároveň bude venovaný aj našim skôr narodeným otcom, mamám, pri príležitosti októbra – mesiaca úcty k starším.

9. október

7 DIVOV KOŠÍC

Vlado Železňák, Milan Kolcun

Potulky po Východoslovenskej metropole v zhudobnenej podobe? Piesne azda najslávnejších miestach nielen Košíc, ale i celého Slovenska, ktoré v našom meste máme, v podaní skladateľa, textára a multi-inštrumentalistu Vlada Železňáka st. s kapelou, hosťom bude aj mladý talentovaný spevák André. K potulkám najznámejších bodov Košíc neodmysliteľne patrí aj známy sprievodca, pedagóg a naposledy aj víťaz ankety Košičan roka 2018, Milan Kolcun. Jeho pútavé rozprávanie spojené s vtipom a perličkami lokalít, o ktorých ste ani netušili, bude výnimočným obohatením tohto večera.

(Rasťo Boroš - klávesy, Braňo Valanský - basová gitara, Edo Kiss - bicie, hosť Vladko Železňák ml. - klavír)