Pozývame na Vianočný benefičný koncert „Terasa pre Ukrajinu“ . Na Terase sa bude opäť pomáhať vojnou postihnutej Ukrajine – hudbou, spevom i tancom

V závere roka, 30. decembra o 18.00 hod., si Košičania budú môcť v Spoločenskom pavilóne vychutnať veľký vianočný benefičný koncert s takmer stovkou účinkujúcich. Po vzore predchádzajúcich troch rokov, kedy najväčšia košická časť Západ usporiadala charitatívny novoročný koncert najprv v kostole sv. Gorazda na Terase a minulý rok v Spoločenskom pavilóne, sa aj tentokrát spoločne so spoluorganizátormi Koinoniou Ján Krstiteľ a Úsmevom ako dar, rozhodli pre projekt hudobno-tanečno-speváckeho muzikálu vrátane veľkej zvukovo-svetelnej réžie. Práve z kapacitných dôvodov bude koncert znova v Spoločenskom pavilóne, kde je po minuloročnej rekordnej návšteve opäť ambícia naplniť tisíc miestnu sálu. Charitatívny rozmer bude mať predovšetkým dobrovoľné vstupné, ktorým Košičania prispejú na „strechu nad hlavou“ rodinám s deťmi, ktoré o domovy prišli počas vojnového konfliktu na Ukrajine, konkrétne na prevádzku ubytovacieho zariadenia Zakarpatie v Užhorode.

V takmer dvojhodinovom muzikálovom programe inšpirovanom svetoznámym príbehom o Exupéryho Malom princovi, sa predstavia detskí i dospelí interpreti spevu, tanca či divadla, to všetko v doprovode kapely K:Music. Návštevníci si vychutnajú aj tradičné koledy v úplne inom hudobnom spracovaní, ako sú zvyknutí a medzi spevákmi sa predstavia aj viacerí hostia.

Koncerty Terasy pre Ukrajinu mali doposiaľ značný úspech, o čom svedčí vyzbieraná suma. Za tento výťažok dokážeme celoročne prevádzkovať kuchynku a práčovňu, tie slúžia denne vyše 40 rodinám. Umožníme im tak variť, uskladňovať potraviny v chladničkách, prať v dvoch práčkach, ktoré pri tomto počte rodín bežia takmer nonstop, a dávame k dispozícii potrebné veci na upratovanie svojich izieb a žehlenie. Tento rok však bol náročný najmä na opätovnú integráciu týchto rodín do reálneho života hlavne z pohľadu zdravotnej starostlivosti, keďže na Ukrajine neexistuje systém verejného zdravotného poistenia a rodiny k nám často prichádzajú so značne podlomeným zdravím a vyčerpaním“ prezradil koordinátor projektu pomoci Ukrajine a manažér organizácie Úsmev ako dar, Radoslav Dráb. Ako dodal, veľmi sa teší na opätovnú pomoc Terasy a Koinonie pre takúto dobročinnú vec.

Za našu mestskú časť i za ostatných organizátorov si želáme, aby sme tento rok dosiahli rekordný výťažok čim sa Košičania postarajú o výrazné zmiernenie postihnutých ukrajinských rodín. MČ Košice–Západ chce takýmto podujatím zároveň predĺžiť atmosféru najkrajších sviatkov roka a potvrdiť ich charakter - byť na Vianoce štedrý a rozdávať pomoc a nádej slabším. Týmto pozývame všetkých ľudí dobrej vôle na Vianočný benefičný koncert Terasa pre Ukrajinu, v nedeľu 30. decembra o 18.00 hod. do Spoločenského pavilónu na košickej Terase.