MČ Košice-Západ (Terasa) bude pred letom upratovať

Na spojenie síl v prospech dobrej veci vyzýva v týchto dňoch vedenie najväčšej košickej časti Západ. V zmysle posolstva európskeho mesta dobrovoľníctva, ktorými sú tento rok Košice, organizuje Terasa hromadné čistenie, maľovanie a úpravu verejných priestranstiev tejto mestskej časti. Brigáda, do ktorej sa môžu zapojiť všetci obyvatelia, si dáva za cieľ „obhospodáriť“ viacero lokalít.
 
Luníky aj body voľnočasového záujmu
Deň čistej Terasy bude v sobotu, 8. júna, pričom zraz dobrovoľníkov bude ráno o 8:00 hod. pred budovou Miestneho úradu na Triede SNP 39. Na tomto oficiálnom úvode iniciátor akcie, starosta Mestskej časti Košice-Západ Marcel Vrchota a jeho zástupca Peter Berinšter informujú o činnostiach a lokalitách, ktoré následne budú pod koordinačnou taktovkou jednotlivých poslancov miestneho zastupiteľstva.
 
Mestská časť zabezpečí všetky potrebné pracovné pomôcky, vrecia, náradie, farby a štetce a taktiež potrebnú logistiku na prepravu materiálu i vyzbieraného odpadu medzi jednotlivými lokalitami. Vyčlenený čas na skrášľovanie je približne 5 hodín. Okrem zbierania odpadkov, sa budú maľovať zábradlia, oplotenie voľnočasových priestranstiev, detských a športových ihrísk, respektíve fitparkov.
 
Na každom z ôsmich Luníkov sú vytipované oblasti, kde sa môžu dobrovoľníci realizovať. Ako príklad aktivít, ktoré nás čakajú sú čistenie Račieho potoka na Popradskej, šarabovanie mlátových chodníkov na Narcisovej, či maľovanie detských ihrísk. Záver dobrovoľníckej akcie na Terase bude patriť spoločnému gulášu, ktorý bude podávať starosta košického Západu v Átrium klube v Zuzkinom parku.
 
Aj touto cestou pozýva Mestská časť Košice-Západ na toto podujatie, ktoré určite prispeje k čistejšej a krajšej Terase.