Letná pláž na Terase začína už tento piatok

Ambiciózny projekt pod názvom „Beach Plaza Terasa“ nie je na najväčšom košickom sídlisku nič nové. Úspešne ho odštartovali pred 6 rokmi a pravidelne sa teší vysokej návštevnosti divákov aj bežnej verejnosti počas trávenia voľného času.

100 ton piesku pre plážové aktivity
Aj tento rok si veľká „beach“ na Terase vyžiada viac ako 100 ton piesku, ktorý na námestí v centre košického Západu pred OC Galéria vytvorí priestranstvo určené predovšetkým na letné plážové športy a sprievodné aktivity. Medzi TOP podujatia tohto leta, a to nielen na Terase ale i v celých Košiciach, nepochybne budú patriť „áčkové“ Majstrovstvá SR v plážovom volejbale v dňoch 23.-25. júl, či Východoslovenský pohár v tomto olympijskom športe, ktorý začína už tento piatok a pokračuje celý prvý júlový víkend. Aj ďalšie víkendy letných prázdnin venovali organizátori z mestskej časti Západ aktívnej zábave. Najmä ženská časť návštevníkov sa môže tešiť na jedinečný 3-hodinový maratón fitness disciplín. Najprv nočná Zumby v piesku s viacerými slovenskými inštruktormi pod názvom Karibik Zumba Night v piatok 16. júla a o deň neskôr 3-hodinové skákanie na trampolínach pod názvom Terasa Jumping Festival v sobotu 17. júla.

Obľúbené stavanie hradov, v závere pivný festival
„Sobota 10. júla bude pariť deťom a ich rodičom, kedy si svoje zručnosti zmerajú v tradičnom stavaní pieskových hradov a postavia možno svoj vysnívaný zámok, alebo si len tak pripomenú dovolenkovú atmosféru pri mori. V tento deň v znamení hesla „vitaj leto“ nebudú chýbať ani detské atrakcie, nafukovadlá, aquazorbing vo fontáne, maľovanie na tvár či súťaže a odmeny pre aktívne deti a rodinky. V programovej štruktúre nezabúdame ani na sprievodné týždenné kultúrne aktivity. Pravidelné divadelné utorky, filmové „open-air“ stredy s česko-slovenskými kinohitmi, či hudobné štvrtky s kapelami. K tomu už len tá pravá letná atmosféra pri chladenom nápoji či chutnom langoši, ktoré taktiež pred obchodným centrom nájdete“, pozýva starosta košickej Terasy, Marcel Vrchota. Ako dodáva, vyvrcholením júla budú zápasy tých najlepších slovenských ale i zahraničných volejbalistov, ktorí si na Majstrovstvá Slovenska „A“ kategórie do Košíc prídu zmerať sily v tomto mimoriadne obľúbenom plážovom športe. „Pozývame preto všetkých fanúšikov športu na tieto majstrovstvá, aby sme hráčom vytvorili parádnu pravú košickú atmosféru. Vyšportované telá v plavkách bežne na námestí pred obchoďákom uprostred panelákov nestretnete“.

Letný projekt na Terase bude „finišovať“ začiatkom augusta, na kedy košický Západ presunul mimoriadne obľúbený veľký pivný festival, ktorý sa mal uskutočniť pôvodne v máji ako súčasť Dní Terasy. Aj tento rok nebude chýbať viac ako 50 druhov pív, špeciality z grilu, hudobno-zábavný program a detské atrakcie. Za hudobné kapely spomeňme Traky, Green Day revival, či kultové české hity v podaní revivalových skupín Olympic a Kabát.

Deti potešia rozprávky, športovcov aj basketbal
Aj na najväčšom košickom sídlisku zanechala koronakríza obrovský deficit kultúry, ktorý chcú práve v lete čiastočne „dohnať“ extra bonusmi. „Toto leto bude veľmi špecifické nielen doplnenými akciami, ich širšou ponukou ale aj samotným trvaním projektu pred Galérkou. Počas divadelných utorkov sme sa znova rozhodli pre dvojnásobnú dávku zábavy, a to najprv pre deti a rodinky v podaní Uja Ľuba s rozprávkami, a hneď potom aj pre dospelých divákov v podobe komédií. Stredajšie večery obohatia najnovšie kinofilmy pod holým nebom, posledné júlové dni plážový volejbal nahradí čoraz populárnejší 3x3 basketbal na troch profesionálnych ihriskách, ktoré nahradia pieskovisko na prelome mesiacov. Teda ďalšia celoslovenská a možno aj medzinárodná konfrontácia najlepších streetbasketbalistov v Košiciach“, informuje šéf terasanskej kultúry a športu, Dominik Béreš. Ako ďalej Béreš uvádza, k novinkám tohto leta pribudne aj veľká výstava motocyklov a ukážky freeriderov počas prvoaugustovej nedele, či celomesačná interiérová výstava superhrdinov v životnej veľkosti.

Plážové športy pre verejnosť
Dôležitou informáciou najmä pre širokú verejnosť ale aj športové kluby je možnosť prísť si zadarmo zahrať plážový volejbal uprostred sídliska. Či už teda vo voľnom čase „na blint“ alebo počas pracovných dní v čase od 10.00 do 20.00 si dokonca vopred môžu ihrisko rezervovať, ak včas napíšu na: atrium@kosicezapad.sk. Kompletný program tohto letného projektu „Beach Plaza Terasa“ nájdete na webe www.kosicezapad.sk alebo pravidelne aktualizovaný na FB : Košice Západ Terasa.

Nastavenia cookies