Kruhový objazd na Moldavskej ceste od soboty uzavretý

6. apríl 2018

Stavba MET Košice pokročila do svojej poslednej fázy, ktorá prináša do života našej mestskej časti ďalšie výrazné dopravné obmedzenia.

Od sobotňajšieho rána (07.04.2018) bude uzatvorená okružná križovatka Trieda SNP - Moldavská - Alejová (viď mapka). Prejazd bude možný cez križovatku len z Triedy SNP v jednom jazdnom pruhu doprava Moldavská smer Hornbach, a zo smeru Moldavská od Hornbachu v jednom jazdnom pruhu doprava Alejová smer Železníky. Z Moldavskej od centra bude križovatka uzavretá na úrovni výjazd Lidl - Werferova, z Alejovej bude križovatka uzavretá na úrovni čerpacej stanice, kde bude zriadený dočasný koľajový prejazd.
Pre obsluhu Triedy SNP č.63 - 75 bude dočasne otvorený prejazd cez koľajnice pri vjazde k obytným domom s príjazdom od križovatky Trieda SNP - Bardejovská.
Pre automobilovú dopravu sa úplne uzatvára úsek Štúrovej medzi Dunajskou a Toryskou.

Doporučené obchádzky:

pre smer Trieda SNP - Alejová cez Bardejovskú, Popradskú, prepojovaciu komunikáciu VŠA (Hornbach - Cassovia),

pre smer Alejová - Trieda SNP cez Gemerskú - Rastislavovu - Štúrovu - Toryskú,

pre smer Moldavská od centra Moldavská k Hornbachu cez Toryskú - Trieda SNP - Moldavská.

Vzhľadom na stavebné práce pred Steel arénou a súdmi, kde bude možný prejazd iba v jednom jazdnom pruhu pre každý smer, sa odporúča v smere do a z centra (Nám. osloboditeľov - Štúrova) využiť náhradné trasy cez Festivalové námestie, resp. križovatku pri VSS.

Ďalšie informácie o modernizácii električkových tratí v meste Košice sú k dispozícii tu.
Informácie o zmenách na linkách mestskej hromadnej dopravy sú k dispozícii tu.